Zabezpečovací zařízení

Jsme držiteli certifikace pro montáž elektronických zabezpečovacích zařízení Jablotron JA-80 Oasis a Jablotron JA-100 v drátovém i bezdrátovém provedení.

Před instalací zabezpečovacího zařízení je nutná prohlídka objektu a pohovor s klientem. Na základě toho stanovíme počet, druh a umístění detektorů. Většinou klientovi vytvoříme více variant projektu - ekonomický, optimální a maximální, s vysvětlením výhod a nevýhod.

Nedílnou součástí bezpečné funkce zabezpečovacího zařízení je vzdálená komunikace s uživatelem a pultem centrální ochrany (PCO). Nejpoužívanější je komunikace prostřednictvím GSM sítí, doplňkově prostřednictvím internetu, velmi okrajově se používá komunikace po telefonní lince nebo rádiem.

V novostavbách se převážně používá drátových systémů, montáž kabeláže se provádí před vnitřními omítkami. V již dokončených nebo starších objektech lze s výhodou použít bezdrátových systémů, případně kombinace obou.

Pro zajištění co největší účinnosti zabezpečení je nejlepší volbou připojení na pult centrální ochrany, který v případě narušení objektu zajistí okamžitý výjezd bezpečnostní služby. Při registraci zařízení Jablotron je tato služba poskytovaná firmou Jablotron security na tři měsíce zdarma. Připojením na PCO získáte též slevu na pojištění domácnosti nebo firmy u Vaší pojišťovny.